تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, نمایش خانگی
شماره : 8594
تاریخ : 17 تیر, 1400 :: 10:23
محکومیت دوباره مرد سنتی

سینما مثبت: در روزهایی که حضور در سینماها از سوی علاقه مندان به این تجربه جمعی به حداقل رسیده،پلتفرم‌های نمایش آنلاین فیلم بستر مناسبی برای تماشای فیلم‌های سینمایی است. گذشته از تولیدات جدید و به روز گاهی فیلم‌هایی قدیمی در این پلتفرم‌ها وجود دارد که تماشای آن بیننده را با برخی آثار مهجور سینمای ایران آشنا می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری- تحلیلی سینما مثبت، فیلم دوئت ساخته نوید دانش یکی از این فیلم‌ها است. فیلم در سال ۱۳۹۴ ساخته شده و بازیگران مطرحی همچون: هدیه تهرانی،‌علی مصفا،نگار جواهریان،پانته‌آ پناهی نیا،علی آقا خانی، مرتضی فرشباف و... در آن ایفای نقش می‌کنند. داستان فیلم در یک روز اتفاق می‌افتد و محور اصلی داستان مواجهه زن و مردی است که سال‌ها قبل با یکدیگر آشنایی داشته‌اند اما این آشنایی به ازدواج ختم نشده و حالا هرکدام با فردی دیگر ازدواج کرده‌اند. ملاقات آن‌ها پس از سال‌ها با یکدیگر باعث بروز بحرانی کوچک و گذرا در زندگی آن‌ها می‌شود.

شخصیت‌های محوری این فیلم سپیده با بازی نگار جواهریان و منصور با بازی علی مصفا هستند. این دو زوجی هستند که خوش و خرم با یکدیگر زندگی می‌کنند اما ملاقات ناگهانی سپیده با هم دانشگاهی سابق و پنهان کردن این مساله از همسرش منصور باعث شک و تردید منصور می‌شود.در ادامه منصور که فردی سنتی است به ضد قهرمان داستان تبدیل شده و در فیلم به نوعی محکوم می‌شود که چرا با گذشته همسرش اینگونه برخورد کرده است. فیلم اثری ساده و آرام است و به نوعی تداعی کننده فیلم‌های روشنفکری است که البته این بار به شکلی پُر و پیمان و با حضور تعداد زیادی بازیگر سرشناس ساخته شده است.

کارگردان تلاش فراوانی کرده تا فیلمی کم حرف بسازد و انتقال مفاهیم را به عهده تصاویر بگذارد. سکانس پایان بندی فیلم با بازی هدیه تهرانی جزو صحنه‌های ماندگار و دوست داشتنی فیلم است.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.