تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, نمایش خانگی
شماره : 8525
تاریخ : 10 تیر, 1400 :: 21:11
کی بود کی بود من نبودم

سینما مثبت: در روزهای گذشته اخبار مختلفی درباره شکایت صورت گرفته از سریال زخم کاری در فضای مجازی منتشر شده است. عده‌ای علت این شکایت را محتوای سریال و عده‌ای دیگر علت آن را عدم دریافت مجوز از سازمان سینمایی عنوان کرده‌اند. حالا اظهارات قائم مقام ساترا ابهام تازه‌ای به این مساله داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری- تحلیلی سینما مثبت،‌دقایقی پیش در بخش خبری بیست و سی وحید فرهمند قائم مقام ساترا که سریال زخم کاری با مجوز آن در حال پخش است،‌شکایت سازمان سینمایی را مربوط به محتوای سریال دانست و همچنین درباره علت حجم فراوان سیگار کشیدن در این سریال، با رد مسوولیت این موضوع توپ را به زمین سازمان سینمایی انداخت و گفت:‌ زمانی که این سریال برای دریافت مجوز به ساترا مراجعه کرد،‌ ۸۵ درصد از فیلمبرداری آن سپری شده بود و آنچه در سریال مشاهده می‌شود تعدیل شده است و این موارد در فیلمنامه‌ای بوده که سازمان سینمایی به آن مجوز داده است. البته فرهمند اعلام کرد در کارگروه‌های این سازمان در حال سر و سامان دادن به محتوای سریال هستند.

اما خبر دو روز قبل سایت سازمان سینمایی نیز چنین بود که توضیحی درخصوص این ابهام مطرح نکرد: «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به انتشار و پخش آثار تصویری در حوزه نمایش خانگی، ضمن دفاع از مجوزهای صادر شده، در خصوص محصولات فرهنگی فاقد مجوز، مطابق رویه قانونی گزارشی به مراجع ذیربط ارسال می کند تا حقوق فعالانی که در چارچوب قانون عمل می کنند، پایمال نشود.»

البته مخاطبان به چنین مسائلی عادت دارند و بارها مشاهده شده که مسوولان در زمانی که باید نسبت به مسائل حوزه خود پاسخگو باشند تلاش کرده‌اند تا توپ را به زمین دیگری بیندازند و حتی المقدر مسوولیت حوزه خود را به کارگروه‌ها و شوراها واگذار نمایند تا حداقلی از پاسخگویی را نسبت به افکار عمومی داشته باشند.

سینما مثبت آماده انعکاس دیدگاه‌های ذی نفعان  درباره این مطلب است.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.