تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, یادداشت
شماره : 7409
تاریخ : 5 آبان, 1399 :: 10:21
احساس تکلیف مدیر عامل خانه سینما پایان ندارد

سینما مثبت: چرخه مدیریتی بسته و غیرقابل نفوذ سینمای ایران در مدیریت های مختلف، حالا به بدنه صنفی نیز تسری کرده و با وجود چهره های شایسته، تازه نفس و با انگیزه ای که حضور آن ها در جایگاه مدیر عامل خانه سینما می توانست نتایج مثبتی به بار بیاورد، اعضای هیات مدیره ترجیح داده اند تا مدیر عامل قبلی را در مسوولیت خود تثبیت کنند.

نفر اول از سمت چپ، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری ـ تحلیلی سینما مثبت، با وجود انتقادهای گسترده نسبت به علمکرد مدیر عامل خانه سینما در طول سال های گذشته، منوچهر شاهسواری برای سومین دوره متوالی و در فرایندی عجیب و مشکوک مجددا مدیر عامل خانه سینما شد. البته انتخاب شاهسواری با رایی شکننده باعث شد تا برخی افراد برای ایجاد اعتماد به نفس در مدیرعامل، اقدام به جمع آوری امضاء از صنوف نمایند که در اقدامی قابل پیش بینی، برخی صنوف نیز امضای خود را در پای بیانیه حمایت از شاهسواری تکذیب کردند و این مسئله هم برگ دیگری به دفتر بی اعتمادی بدنه سینما اضافه کرد. نکته قابل تامل در جریان انتخابات اخیر، اعتماد به نفس بالای مدیر عامل است که با وجود انتقادهای جدی به عملکردش، همچنان برای این مسوولیت کاندیدا می شود و به هیچ قیمتی حاضر نیست از صندلی خانه سینما دل بکند! مدیر عاملی که در دهه شصت زندگی خود است و حتی قادر به توزیع یک هدیه ساده نیز نبوده و در اولین حضور رسانه ای خود در برنامه شبکه خبر نیز برنامه و ایده روشنی برای تشکل صنفی تحت مدیر عاملی اش ارائه نمی دهد و...

نکته اصلی این است که شاهسواری با حجم بالای مشغله کاری و پروژه سینمایی جدیدی که در فارابی به تصویب رسانده تا چه زمانی می خواهد  عنوان مدیر عاملی را هم در کنار دیگر عناوین خود داشته باشد و آیا تصور نمی کند که پس از دو دوره تجربه نسبتا ناموفق، وقت آن رسیده تا جای خود را به چهره ای جوان بدهد تا بلکه گره از مشکلات این نهاد صنفی حل شود؟ آیا اتفاقی رخ داده که تکلیف را بر او تمام کرده که بهتر و شایسته تر از وی برای اداره صنف وجود ندارد؟ آیا اعضای هیات مدیره به گزینه دیگری به جز شاهسواری و عسگرپور نرسیدند و فرد دیگری در سینمای ایران وجود ندارد که توان اداره بهتر و شایسته تر خانه سینما را داشته باشد؟ آیا در میان حجم بالای تکلیفی که احتمالا افراد برای تصدی مسوولیت های خود احساس می کنند، درصدی از احساس پاسخگویی به اعضای صنوف و احیانا خودشان وجود دارد که در صورت ناکامی در یک مسوولیت، از آن دل بِکنند و جا را برای جوان ترها باز کنند یا قرار است مادام العمر در مسوولیت های خود باقی بمانند؟

سینما مثبت آماده انعکاس دیدگاه های سینماگران درباره این مطلب است.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.