تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, خبر
شماره : 10433
تاریخ : 11 مرداد, 1401 :: 13:34
سازمان سینمایی در مقابل اسرائیل «دست به عصا» شد

سینما مثبت: در شرایطی که رسانه‌ها از اکران فیلم‌های ایرانی در سینماهای فلسطین اشغالی خبر می‌دهند، سازمان سینمایی با انکار این مساله از جمله‌های محتاطانه در مورد این اتفاق سخن می‌گوید.

نگرانی برای سازمان سینمایی و فقط یک گزینه مناسب در میان نامزدهاA.ŸrAá2½AYO•AځUg¼

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری- تحلیلی سینمامثبت،روزنامه جام جم امروز سه شنبه ۱۱ مرداد در مطلبی اعلام کرد فیلم«قهرمان» ساخته اصغر فرهادی علاوه بر نمایش در بخش «اساتید» جشنواره اورشلیم،در سینماهای صهیونیستی نیز اکران می‌شود! همچنین جام جم گفته فیلم «تا فردا» ساخته علی عسگری در بخش روح آزادی جشنواره فیلم اورشلیم پذیرفته شده و نمایش داده شده بود. این اتفاق در شرایطی رخ داده که نیکی کریمی، تهیه‌کننده فیلم اعلام کرده بود این اثر را از جشنواره خارج کرده است.

حالا در چنین شرایطی امروز صبح پس از انتشار روزنامه جام جم حبیب ایل بیگی رییس اداره نظارت در خبری که با تیتر «در واکنش به احتمال نمایش برخی فیلم‌های ایرانی در رژیم اشغالگر قدس» برای رسانه‌ها ارسال شده عنوان کرد: «نمایش فیلم‌های ایرانی در رژیم صهیونیستی ممنوع است!»

اظهارات ایل بیگی بسیار محافظه کارانه و با احتیاط مطرح شده و به گونه‌ای سخن گفته شده که گویی این اتفاق رخ نداده است! او اعلام کرده «تهیه‌کنندگان و فیلمسازان ایرانی باید در هنگام قرارداد با پخش‌کننده‌های خارجی به این نکته اشاره کنند که قوانین جمهوری اسلامی اجازه حضور فیلم‌های ایرانی اعم از فیلم بلند داستانی، فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن را در سرزمین اشغالی فلسطین را نمی‌دهد و لازم است پخش‌کننده خارجی به ملاحظات و دغدغه‌های مطرح شده احترام بگذارد.»

اما ظاهرا این قانون نیز مانند دیگر قوانین استثناهایی دارد؛ به گونه‌ای که حتی این مسوول سازمان سینمایی درباره فیلمسازان مذکور با احتیاط و اما و اگر سخن گفته و اظهار نظر صریحی در این خصوص انجام نداده است.مگر سازمان سینمایی خدای ناکرده با فلسطین اشغالی رودربایستی دارد؟!

سینما مثبت آماده انعکاس دیدگاه‌های افراد،سازمان‌ها و نهادهایی است که نام آن‌ها در این مطلب آمده  است.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.