تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, تلویزیون
شماره : 10427
تاریخ : 10 مرداد, 1401 :: 11:28
شجاع نوری «عرب نیا» می‌شود؟!

سینما مثبت: بازپخش سریال تلویزیونی مختارنامه در شب‌های اخیر و مشاهده بازی جذاب فریبرز عرب نیا این سوال را برای مخاطبان سیما ایجاد کرده که آیا در سریال در حال ساخت کارگردان مختارنامه – یعنی سلمان فارسی – علیرضا شجاع نوری می‌تواند محبوبیت فریبرز عرب نیا را تداعی و خاطره بازی جذاب و پذیرفتنی او را در دل‌ها زنده کند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری- تحلیلی سینما مثبت، زمانی که عرب نیا برای سریال مختارنامه انتخاب شد،سابقه‌ای از حضور در سریال‌های تلویزیونی در ذهن مخاطب نداشت. عرب نیا صرفا در تله تئاتر زارع شیکاگو و فیلم – سریال وکیل ایفای نقش کرده بود.مختار اولین نقش تاریخی او بود. ریش بلند و پوشش تاریخی جلوه‌ای خاص به عرب نیا بخشید و او به گونه‌ای در نقش فرو رفت که شش سال در کنار پروژه مختارنامه بود،در رسانه‌ها ظاهر نشد و در سینما نیز صرفا دو نقش کوتاه ایفا کرد.او در طول ساخت مختارنامه فقط  برای مدتی کوتاه در فیلم «صندلی خالی» و بعد هم «طاووس های بی پر» ایفای نقش کرد.

اما علیرضا شجاع نوری بازیگر نقش سلمان فارسی روش دیگری را در پیش گرفته و با همان گریم سریال سلمان مدتی است در شبکه چهار سیما عهده‌دار اجرای برنامه‌ای ترکیبی شده است که از هم اکنون چهره او را برای مخاطب برملا کرده و هرنوع کنجکاوی نسبت به او را از میان می‌برد.نکته قابل تامل اینکه گریم شجاع نوری هم به شدت شبیه به گریم او در فیلم محمد است. حتی فرم ریش و سبیل و ابرو نیز تداعی کننده آن گریم است و این احتمال وجود دارد که مخاطب با این چهره ارتباط برقرار نکند.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.