تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, خبر, فرهنگ و جامعه
شماره : 10257
تاریخ : 30 خرداد, 1401 :: 3:34
وزیر فرهنگ،آقا دوربینی دولت سیزدهم می‌شود؟

سینما مثبت: محمد مهدی اسماعیلی یکی از وزرای جنجالی دولت سیزدهم این روزها اقدامات مختلفی را برای کسب شهرت و محبوبیت در پیش گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری- تحلیلی سینمامثبت، این وزیر دولت سیزدهم در سفر استانی به اصفهان به دیدار حسینعلی شعبانپور پدر شهید محمودرضا شعبانپور رفت. این پیرمرد روستایی همان فردی است که چندی پیش آواز خوانی‌اش در شبکه‌‌های اجتماعی به شدت مورد توجه واقع شد. اسماعیلی در این دیدار مطلب عجیبی را به شرح زیر عنوان کرده و از اهدای نشان درجه یک هنری به این هنرمند در آینده‌ای نزدیک خبر داده و گفته شرایطی فراهم خواهد شد که حسینعلی شعبانپور از خدمات مرتبط با صندوق اعتباری هنر هم بهره‌مند شود.

این اظهارات در حالی عنوان می‌شود که اعطای مدرک درجه هنری موضوعی نیست که جزو اختیارهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد و این موضوع توسط شورای ارزشیابی هنرمندان صورت می‌گیرد که شورایی تخصصی و نسبتا سختگیر در اعطای مدرک معادل است و برای اخذ این مدرک افراد نیازمند مدارک مختلف هستند و پس از بررسی مدارک فعالیت در این شورا ممکن است مدرک درجه چهار و سه و دو به افراد تعلق گیرد. شاید هم اسماعیلی با این اظهارات خواسته شان و منزلت این شورا را به مجموعه‌ای گوش به فرمان تقلیل دهد و با انتساب افرادی نزدیک به سلیقه شخصی خود، ارزش علمی این شورا را تنزل دهد. بهرحال هنر این پدر شهید قابل تقدیر است اما اگر قرار بر اعطای مدرک دکتری به این فرد محترم باشد، آن وقت مدرک دکتری هنرمندانی که سال‌ها در این حوزه فعالیت کرده‌اند چه جایگاهی پیدا خواهد کرد؟‌از طرفی اگر هدف حمایت از پدر یک شهید بزرگوار است این سوال مطرح می‌شود که آیا نهادهایی مانند بنیاد شهید در حمایت از ایشان کوتاهی کرده‌اند که حالا وزیر می‌خواهد با فراهم آوردن شرایط عضویت ایشان در صندوق اعتباری هنر حسینعلی شعبانپور را از بیمه نیم بند صندوق هنر و واریزی‌های یک میلیونی بهره‌مند کند؟

درج خبر در سایت رسمی به نقل از توییتر وزیر

نکته قابل تامل دیگر درباره وزیر ارشاد علاقه‌مندی نامبرده به انتشار خبر توییت‌های وی است. مشخصا در سفر اخیر وی به أصفهان به جای آنکه سایت رسمی وزارت ارشاد و صندوق اعتباری هنر خبر دیدارهای وی را در أصفهان نقل کنند، اخباری به این شکل منتشر می‌کردند: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: حال آنکه سایت رسمی یک وزارتخانه نمی‌تواند توییتر وزیر را در چنین موقعیتی منبع قرار دهد بلکه باید ابتدا سایت مذکور خبر را منتشر و سپس وزیر در توییتر خود نقل کند یا اینکه بدون اشاره به این فضاسازی و تقاضا برای جذب دنبال کننده خبر فوق منتشر شود.

به نظر می‌رسد انجام چنین اقداماتی از سوی وزیر ارشاد ناشی از وجود مشاوران ناآگاه در اطراف وی است که به جای ایجاد شرایطی برای وزانت و اعتلای اسماعیلی در حال تبدیل کردن او به «آقا دوربینی» دولت سیزدهم هستند.

سینما مثبت آماده انعکاس دیدگاه‌های افراد،سازمان‌ها و نهادهایی است که نام آن‌ها در این مطلب آمده  است.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.