تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, خبر
شماره : 10251
تاریخ : 28 خرداد, 1401 :: 9:34
مترو تهران برای اسراییلی‌ها امن است؟

سینما مثبت: تصاویر پخش شده از یک شبکه فلسطین اشغالی حکایت از آن دارد که خبرنگار یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور به سادگی در داخل ایران اقدام به برنامه سازی کرده و حتی در مترو تهران نیز شرایط آزادانه‌ای برای ضبط برنامه داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری -تحلیلی سینمامثبت، تصویربرداری در مترو تهران یکی از بخش‌های سخت فعالیت در حوزه فیلمسازی است و حضور در ایستگاه‌های مترو مستلزم رفت و آمد‌های متعدد به شرکت مترو، عقد قرارداد، پرداخت پول و...است و در نهایت در زمان حضور دوربین فیلمبرداری در این مکان، کارشناسانی همراه گروه فیلمسازی هستند تا مبادا تصاویری خارج از چهارچوب ثبت و ضبط گردد. مثلا تصویر مربوط به دستفروش‌های مترو نیز جزو همین تصاویر است که هیچ گروه رسمی حق ثبت آن را ندارند.

حالا در چنین شرایطی، در مستندی تلویزیونی که فروردین ماه امسال از شبکه ۱۲ فلسطین اشغالی پخش شده، گزارشگر این شبکه با حضور در ایستگاه تئاتر شهر اقدام به ضبط پلاتو به زبان عِبری نموده و شرایط کار برایش آنقدر فراهم و آسان بوده که بتواند هم تئاتر شهر به عنوان یکی از ایستگاه‌های پُرتردد و شلوغ را برای فیلم‌برداری انتخاب کند،هم در پس زمینه تابلو خط سه – ایستگاه قائم – را داشته باشد و هم در حین ضبط پلاتو چند خانم با پوشش چادر از مقابل دوربین عبور کنند.

در این گزارش حدودا بیست دقیقه‌ای مسائلی مانند: افزایش قیمت‌ها، مصرف مواد مخدر و تن‌فروشی نیز با صراحت و با هدف سیاه نمایی به تصویر کشیده شده است و با افراد مختلفی مصاحبه شده است.

سینما مثبت آماده انعکاس توضیح مسوولان مترو درباره  این مطلب است.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.