تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, خبر
شماره : 10225
تاریخ : 16 خرداد, 1401 :: 15:14
واکنش خانه سینما به تخریب‌های اخیر: به دام نمی‌افتیم

سینما مثبت: پس از اعتراض‌های اخیر نسبت به سکوت خانه سینما نسبت به اظهارات توهین آمیز برخی افراد نسبت به سینماگران،این نهاد صنفی سرانجام با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:ما و مردم نبايد به دام اين جريان بيفتيم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری – تحلیلی سینمامثبت، در بیانیه این نهاد صنفی که امروز منتشر شده آمده است: اشخاصي اين روزها بنا بر يك برنامه از پيش تعيين شده كه بعد از اين همه سال ديگر براي ما و مردم  نخ نما شده است به شكل بسيار بي ادبانه‌اي شروع به سمپاشي و هتاكي عليه سينما و سينماگران كرده اند. هدفشان مشخص است مي‌خواهند تمركز فضاي خبري كشور را به جهتي دلخواه سوق دهند‌، براي انجام اين مأموريت چه هدفي بهتر از سينما و هنرمندانش‌؟ سينمايي كه سالهاست يكي از پر افتخارترين جلوه‌هاي نام ايران در صحنه هاي بين المللي است.

مقبوليت و ظرفيت هاي اجتماعي سينماگران خار چشم اين جماعت است. ما و مردم نبايد به دام اين جريان بيفتيم .

براي خنثي كردن نقشه هاي اين جريان مشكوك تنها كافي است مطابق با منش و شخصيت سينماي فاخر ايران و سينماگران محترم آن رفتار كنيم ، كافي است شأن سينما و سينماگران را به اندازه اين اشخاص پايين نياوريم . تعجب هم نمي كنيم از نهادهايي كه وظيفه قانوني نظارت و برخورد با رفتارهاي خلاف ادب و خارج از قواعد قانوني اين جماعت را دارند چون ظاهراً به آنها هم نبايد اميدي داشت بنا بر اين حتي براي شكايت يا پيگيري حقوقي اهانتهاي هتاكان هم اقدامي نخواهيم كرد. فقط برملايشان مي كنيم چون سينماي ايران زنده و پويا است حتي اگر در شرايط فعلي نتواند فيلم بسازد، با تمام محدوديتها سينماي ايران تأثيرگذار است و اين جماعت از همين مي ترسند.

تاکنون سازمان سینمایی نسبت به این اظهارات هتاکانه واکنشی نشان نداده است.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.