تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, تلویزیون
شماره : 10220
تاریخ : 15 خرداد, 1401 :: 2:02
دست و پا زدن صدا و سیما در دریای «بی ایده‌گی»

سینما مثبت: مشاهده برخی برنامه‌های در حال پخش صدا و سیما حکایت از آن دارد که سازندگان این برنامه‌ها فاقد هر نوع ایده و طرح مشخص برای تولید آثار خود هستند و صرفا با بهره گیری از روابط خاص امکان تولید برنامه‌هایی را پیدا می‌کنند که فاقد حداقل‌های برنامه سازی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری- تحلیلی سینمامثبت، تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید مربوط به برنامه‌ای به نام هاشور است که از شبکه افق سیما پخش می‌شود.این برنامه در قسمت‌های اخیر خود میزبان محمدحسن قدیری‌ابیانه از چهره‌های سیاسی ایران بود. در بخشی از برنامه مجری با دادن این بلندگو به دست میهمان از او می‌خواهد تا خود را در موقعیتی قرار دهد که جوانی قصد خودکشی دارد و می‌خواهد از بالای پُل خودش را پایین بیندازد و از قدیری ابیانه می‌خواهد تا این جوان را از کارش منصرف کند!

تصویر دیگری که مشاهده می‌کنید مربوط به برنامه شبکه ایران کالا است که خانمی با این شکل و ظاهر را فرستاده‌اند کارگاه ساختمانی تا گچ کاری بیاموزد! این جنس از ایده‌های تقلیدی از شبکه‌‌های ماهواره‌ای هنگام اجرا در آن شبکه‌ها دچار تغییراتی می‌شوند و مثلا اگر قرار است زنی وارد محیط مردانه و کارگری شود، لباس‌های کارگری تن او می‌کنند اما در صدا و سیما زنی با مقنعه قرمز اقدام به گچ‌کاری می‌کند!

سینما مثبت آماده انعکاس دیدگاه‌های افراد،سازمان‌ها و نهادهایی که نام آن‌ها در این مطلب آمده درباره مطلب مذکور است.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.