تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, گزارش
شماره : 9923
تاریخ : 4 فروردین, 1401 :: 1:47
تیتر پیشنهادی هالیوود ریپورتر درخصوص فرجام پرونده اصغر فرهادی: اصغر فرهادی: قهرمان دیروز، دزدامروز!

سینما مثبت: وب سایت مجله امریکایی هالیوود ریپورتر با انتشار گزارشی به حواشی پیرامون فیلمنامه فیلم قهرمان آخرین ساخته اصغر فرهادی پرداخت و طی گفت و گو با وکیل فرهادی، مدیر موسسه کارنامه و آزاده مسیح زاده احتمال داد در صورت تایید ادعاهای مسیح زاده در دادگاه فرجام ناخوش آیندی در انتظار فرهادی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری- تحلیلی سینمامثبت، ادعاهای مطرح شده درخصوص فیلم قهرمان ساخته جدید اصغر فرهادی از سوی یکی از شاگردان کلاس‌های او در ماههای اخیر بارها و بارها رسانه‌ای شده است. پیشتر سینمامثبت در گزارشی به این موضوع پرداخت که جزییات آن را می‌توانید با کلیک کردن در «اینجا» بخوانید. حالا رسانه سینمایی هالیوود ریپورتر با انتشار گزارشی اعلام کرده  عواقب این پرونده، هم برای فرهادی و هم برای مسیح زاده ممکن است شدید باشد. اگر دادگاه فرهادی را به جرم سرقت ادبی مجرم تشخیص دهد، به گفته وکیل مسیح زاده، ممکن است مجبور شود «کلیه درآمد حاصل از نمایش فیلم در سینما یا آنلاین» را به مسیح زاده واگذار کند و حتی ممکن است. محکوم به زندان هم شود. از سوی دیگر اگر مسیح زاده به اتهام تهمت به فرهادی و افترا به او مجرم شناخته شود، با مجازات تا دو سال حبس و همچنین ۷۴ ضربه شلاق مواجه خواهد شد.

البته این نکته از سوی سایت مذکور در شرایطی مطرح می‌شود که درخصوص پرونده‌های افترا محاکم ایران معمولا به صدور حکم جریمه نقدی اقدام می‌کنند و خبری از شلاق نیست و احتمالا این بخش از مطلب عنوان شده از سوی این رسانه امریکایی با هدف داغ کردن ماجرا بوده است.

نکته قابل تامل این گزارش، مصاحبه خبرنگار با نگاراسکندرفر مدیر موسسه کارنامه است که با اشاره به طرح ادعایی مشابه از سوی یکی دیگر از شاگردان فرهادی درخصوص سرقت ایده فیلم او، به طرفداری از مسیح زاده پرداخته و می‌گوید:

«موضوع فیلم مسیح زاده توسط خود آزاده ارائه شده ، نه فرهادی.»

وکیل فرهادی هم به خبرنگار هالیوود ریپورتر گفته ایده این فیلم که همانا خلق قهرمان‌ها در جامعه است – بر اساس دو خط از نمایشنامه [زندگی] گالیله [برتولت برشت] شکل گرفته است.

در پایان نیز خبرنگار این رسانه تیتر «اصغر فرهادی: قهرمان دیروز، دزد امروز!» را برای تیتر احتمالی رسانه‌ها در زمانی که پرونده به نفع فیلمساز جوان بسته شده باشد پیشنهاد می‌کند.

سینما مثبت آماده انعکاس دیدگاه‌های افراد،سازمان‌ها و نهادهایی که نام آن‌ها در این مطلب آمده درباره مطلب مذکور است.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.