تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, تلویزیون
شماره : 8976
تاریخ : 10 مهر, 1400 :: 0:01
مسوولان صدا و سیما هم تلویزیون تماشا می‌کنند؟

سینما مثبت: نابسامانی حاکم بر سازمان صدا و سیما این روزها واکنش‌های مختلفی را از سوی اقشار مختلف مردم به دنبال دارد. در پس همه این آشفتگی‌ها یک نکته بارز إحساس می‌شود:‌مسوولان تلویزیون انگار علاقه‌ای به تماشای محصولات خود ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری- تحلیلی سینما مثبت،‌این روزها همزمان با ایام ماه صفر که ایامی آکنده از غم و اندوه است؛ دو سریال تلویزیونی افرا (شبکه یک سیما) و در کنار پروانه‌ها (شبکه دو سیما) با حال و هوا و موضوعی مشابه (قصاص و قتل) و حتی لوکیشینی مشابه (شمال کشور و منطقه لاهیجان) در حال پخش هستند. گذشته از این مساله بازیگران این سریال‌ها نیز در مواردی مشابه است که از جمله آن‌ها می‌توان به حضور نسرین بابایی و پیام دهکردی در هر دو سریال اشاره کرد. این همزمانی مضمونی و لوکیشینی از جمله نکاتی است که اگر تلویزیون سر و سامانی داشت قطعا رخ نمی‌داد و پخش یکی از این سریال‌ها به زمانی دیگر موکول می‌شد اما از آنجا که مسوولان این رسانه ظاهرا کارهای مهم‌تری دارند؛ فرصتی برای پرداختن به این أمور و تنظیم کندکتور نیست و به همین دلیل شاهد چنین رخدادهایی هستیم. البته هر دو سریال دارای مشکلات مضمونی و حقوقی نیز هستند. به گونه‌ای که سمیرا مقدسی از وکلای دادگستری اخیرا در صفحه شخصی خود درباره این سریال نوشته است: مردم درگیر مریضی یا فوت خانواده و آشنان و نیاز به روحیه دارند.بعد صدا وسیما هم زمان دو سریال پخش میکنه از شبکه یک و دو در ساعت پر بازدید که راجع به قتل و ناراحتی و گریه است،از فیلم نامه‌ها ضعیف که بگذریم،پر از غلط‌ حقوقی فاحشه. کمترینش اینکه جای قصاص،مدام میگن اعدام‌. مگه مجبورید؟

سینما مثبت ضمن اعلام آمادگی برای انعکاس دیدگاه‌های افراد،سازمان‌ها و نهادهایی که نام آن‌ها در این مطلب آمده امیدوار است مسوولان جدید صدا و سیما با تماشای آثار تولیدی خود مانع از بروز چنین مشکلاتی شوند.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.