تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, خبر
شماره : 8488
تاریخ : 25 خرداد, 1400 :: 11:47
این هم آخر و عاقبت طیف کنشگر سینما

سینما مثبت: تا چند روز دیگر انتخابات ششمین دورهٔ شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.رویدادی که می‌توانست میزبان گروه قابل توجه و کثیری از هنرمندان در بخش‌های مختلف باشد صرفا شاهد حضور سه نفر از اهالی هنر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری- تحلیلی سینمامثبت،هنرمندان همواره خود را جماعتی کنشگر و موثر بر معادلات سیاسی و اجتماعی مطرح می‌کنند و همواره مطالبات مختلفی را در رسانه‌های شخصی خود مطرح می‌کنند اما زمانی که نوبت به عمل می‌رسد، یا دچار افراط و تفریط می‌شوند یا سکوت اختیار می‌کنند.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا یکی از عرصه‌هایی است که هنرمندان می‌توانند با حضور در آن بر تصمیم‌های شهری موثر واقع شوند و در اموری مانند: افزایش سرانه فضاهای فرهنگی، راه اندازی سالن‌های تئاتر و سینما، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و... توسط مدیران شهری تاثیرگذار باشند اما متاسفانه چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد و عادت به «غُر زدن توامان» و «نشستن بر سر سفره آماده» سبب شده تا حضور هنرمندان صرفا در حد و اندازه صفحات مجازی جدی گرفته شود و عملا مدیریت شهری توجهی ویژه به این جماعت نکند و به همین دلیل است که شهردار تهران با گذشت پنج ماه از پایان برگزاری جشنواره فیلم فجر به تعهدات مالی خود نسبت به این رویداد عمل نمی‌کند و در اقدامی توهین آمیز، ناگهان اقدام به توقف ارائه بسته معیشتی به هنرمندان می‌کند و البته صدایی هم از جایی در نمی‌‌آید.

این روزها در میان اسامی شرکت کنندگان در انتخابات شوراهای شهر و روستا نام افشین نخعی (بازیگر)،محمد خزاعی (تهیه کننده و مدیر فرهنگی) و سونیا پوریامین (تهیه کننده) دیده می‌شود.حمایت از این هنرمندان برای ورود به شورای شهر می‌تواند زمینه ساز تحقق برخی اهداف صنفی باشد.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.