تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, خبر
شماره : 8354
تاریخ : 2 خرداد, 1400 :: 3:28
انتظارمان از فرهنگستان هنر را به همین موارد خلاصه کنیم؟

سینما مثبت: عصر روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ طبق اخبار اعلامی در برخی رسانه‌ها، یکی از صندلی‌های فرهنگستان هنر شاهد جابجایی صاحب خود بود بدین نحو که  رییس گروه سینمایی از محمد مهدی حیدریان به مجید مجیدی منتقل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری- تحلیلی سینمامثبت، محمد مهدی حیدریان در آذرماه سال ۱۳۹۷ به این مسوولیت منصوب شد.در ادامه نیز منوچهر طیاب، داریوش مهرجویی، مجید مجیدی، سید محمد بهشتی، از اعضای پیوسته فرهنگستان هنر، به عنوان عضو دائمی گروه سینمای فرهنگستان هنر منصوب شدند.

احمد ضابطی جهرمی، مستندساز و تدوین‌گر؛ منوچهر شاهسواری، تهیه کننده و مدیرعامل خانه سینما؛ امیرمحمد دهستانی، رئیس دپارتمان انیمیشن دانشگاه هنر و نویسنده، کارگردان و انیماتور؛ نادر طالب‌زاده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما؛ علیرضا قاسم‌خان، تهیه‌کننده و مستندساز و محمد شهبا، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر نیز با پیشنهاد محمدمهدی حیدریان، رییس گروه سینما، به مدت دو سال به عضویت این گروه منصوب شدند.

جهت اطلاع از اینکه فرهنگستان هنر چه مسوولیت‌ها و وظایفی دارند به سایت فرهنگستان مراجعه کردیم اما بخش جست و جوی این سایت غیرفعال بود. بررسی بخش اخبار سایت نشان می‌دهد فرهنگستان در طول مدت حضور محمد مهدی حیدریان از دی ماه سال ۹۷ این فعالیت‌ها را انجام داده است:

  • انتشار پیام تسلیت برای درگذشت:کامبوزیا پرتوی، پرویز پورحسینی،اکبر عالمی،منوچهر طیاب،خسرو سینایی،محمد علی کشاورز،جمشید مشایخی و
  • حسین محب اهری
  • تبریک به مجید مجیدی و جامعه سینمای کشور برای درخشش در جشنواره ونیز
  • انتشار نماهنگ فیلم محمد رسول‌الله(ص)
  • انتشار پیام همدلانه مجید مجیدی به جامعه پزشکی و پرستاران
  • انتشار پیام تبریک سرپرست فرهنگستان هنر به مجید مجیدی، عضو پیوسته این فرهنگستان
  • بررسی نظام ستاره‌سازی در سینمای ایران در قالب نشست‌هایی با عنوان: نشست‌های پژوهشی تاریخ سینمای ایران با حضور علیرضا محمودی روزنامه‌نگار، فيلم‌نامه‌نويس و پژوهشگر
  • برگزاری مراسم برای نکوداشت جمشید مشایخی

حال این سوال مطرح است که آیا چنین فعالیت‌هایی تناسبی با ماموریت‌های این مجموعه دارد و آیا برای چنین جمع فرهیخته‌ای این حجم از فعالیت کفایت می‌کند؟! سینما مثبت آماده انعکاس دیدگاه‌های اهالی سینمای ایران درباره این مطلب است.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.