تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, خبر
شماره : 8288
تاریخ : 21 اردیبهشت, 1400 :: 12:11
سه خبر هر یک تلخ تر از دیگری

سینما مثبت: در روزهایی که با پایان برخی محدودیت‌ها بار دیگر زندگی جریان نصفه و نیمه عادی خود را در کشورمان پیدا کرده بود سه خبر تلخ کام اهالی سینما و تلویزیون ایران را بیش از پیش تلخ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری- تحلیلی سینما مثبت، خبر اول درگذشت بیژن افشار بازیگر قدیمی تئاتر، تلویزیون و سینما بود که در اثر ابتلا به بیماری کرونا صبح دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه درگذشت. نکته تاسف آور درباره این هنرمند این بود که طبق روایت خبرگزاری مه این هنرمند که برای دومین بار به کرونا مبتلا شده بود به دلیل هزینه گزافی که یکی از بیمارستان‌های خصوصی برای بستری کردن وی درخواست کرده بود با وجود وخامت حالش نتوانست بستری شود که در نهایت با وساطت بهزاد فراهانی در یکی از بیمارستان‌های دولتی پذیرش گرفت اما متاسفانه درمان وی بی‌نتیجه ماند و وضعیت جسمانی این هنرمند رو به وخامت گذاشت و در نتیجه عوارض بیماری کرونا صبح دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه دار فانی را وداع گفت.

خبر تلخ دیگر درگذشت منصور نورپور عضو شورای مرکزی انجمن سینماداران ایران و رئیس هیأت مرکزی انجمن بر اثر کرونا بود. این فعال صنفی خانواده سینمای ایران نیز بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.این سینمادار پیشکسوت که از پیش از انقلاب مالکیت این سینما را بر عهده داشت، اولین کسی بود که توانست در نیمه دوم دهه ۶۰ سینمای خود را از مصادره نهادها خارج کند و در بخش خصوصی سالن‌داری را ادامه دهد.نکته تاسف آور اینکه مرحوم نورپور در حالی بر اثر کرونا درگذشت که این ویروس پیشتر سالن‌های سینما را نیز تعطیل کرده و با برخی اقدامات ستاد ملی کرونا عملا این بخش از سینمای ایران به ورطه نیستی و نابودی کشیده شده و البته چند روز پس از بازگشایی بی سر و صدا و غریبانه سالن‌های سینما درگذشت نورپور معنایی نمادین می‌یابد.

آخرین خبر تلخ این روزها نیز درگذشت درگذشت مسعود ولدبیگی طراح چهره پردازی بااخلاق و متواضع سینما و تلویزیون ایران است. مردی که سال‌ها در این حوزه فعالیت‌های ارزشمندی انجام داد که مهم ترین آن پروژه مختارنامه است. مرحوم ولدبیگی صبح امروز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه به دلیل ایست قلبی در بیمارستان مهرداد فوت کرد.

در روزهایی که به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا توصیه می‌شود افراد از هرگونه تجمع پرهیز کنند از رسانه‌های جمعی این انتظار می‌رود که با تولید برنامه‌هایی جذاب و اطلاع رسانی در این خصوص مانع از دفن غریبانه و سوت و کور افرادی شوند که عمری برای فرهنگ و هنر این کشور تلاش کردند. افرادی که در نهایت به دلیل ناتوانی از پرداخت هزینه‌های درمانی با وجود بیمه‌هایی که از سوی وزارت ارشاد ارائه شده ناچار مرگ را در آغوش می‌گیرند.

سینما مثبت درگذشت این هنرمندان را به خانواده آن‌ها تسلیت عرض می‌کند.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.