تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, خبر
شماره : 7644
تاریخ : 22 دی, 1399 :: 10:29
تصویری از بخور بخور در بخش بین الملل سینمای ایران

سینما مثبت: پرویز جاهد روزنامه نگار حوزه سینما که بین داخل و خارج از کشور در رفت و آمد است، امروز در صفحه شخصی خود در فضای مجازی تصویری جالب از غرفه ایران در جشنواره کن منتشر کرده که قابل تامل است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری ـ تحلیلی سینما مثبت، این تصویر که جاهد تاریخ دقیق آن را اعلام نکرده مربوط به میهمانی نهار چادر ایران در جشنواره کن است. در این تصویر تعداد زیادی ظرف غذا روی میز است و حجم فراوانی از میهمان های خارجی در حال مزه کردن غذاهایی هستند که با توجه به حجم آن، احتمالا هزینه زیادی صرف تهیه و تدارک آن شده است. هجوم میهمان ها به سمت غذاها نیز یادآور مسابقه بخُور بخُور است که گهگاه نسخه های تلویزیونی آن نیز تهیه و ارائه شده است.

هرچند پرویز جاهد اشاره ای به مقطع تاریخی این عکس نکرده اما در طول سال های طولانی، سینمای ایران حضوری غیرشفاف در کن داشته و با وجود صرف هزینه های فراوان، هیچ گاه درباره دستاوردهای این حضور اطلاع رسانی دقیقی صورت نگرفته است. اتفاقی که شاید برای سینمای ایران بی حاصل بوده اما با تصویر فوق می توان مطمئن شد که حداقل به سیر کردن شکم گروهی از مردم جهان با غذاهای ایرانی منجر شده است.

© 2021 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.