تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, گزارش
شماره : 7424
تاریخ : 14 آبان, 1399 :: 11:24
انجمن بازیگران خانه سینما سنگ روی یخ شدند

سینما مثبت: پس از درگذشت برخی از عوامل سینما و تلویزیون در اثر بیماری کرونا، حالا پاسخ رییس ستاد کرونا استان تهران به درخواست یکی از صنوف خانه سینما برای ایجاد شرایط مساعد در این پروژه ها صرفا همان کلمه تکراری و همیشگی قبلی است: «تعطیلی!!»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبری ـ تحلیلی سینما مثبت، کرونا در ایران در حالی وارد نهمین ماه فعالیت جدی و آشکار خود شده که در این مدت مردم جز رفتارهای متناقض و چند دستگی در تصمیم گیری ها از مسوولان چیزی ندیده اند. از یاد نبریم که حدود چهار ماه و نیم پس از گسترش این بیماری استفاده از ماسک اجباری شد و درخصوص جلوگیری از سفرهای غیر ضروری نیز هنوز قاطعیتی در مسوولان دیده نمی شود. نکته قابل تامل اینکه تاکید بیش از حد بر رفتارهای میدانی ـ نظیر استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات و... ـ در حالی به کلید واژه مبارزه با کرونا تبدیل شده که در وجه دیگر ماجرا و در پشت صحنه، اتفاق خاصی رخ نمی دهد و نه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری گسترش یافته و نه امکانی برای دسترسی مردم به امکانات تفریحی در منزل فراهم شده است. دورکاری ها هم به جای آنکه به امکانی برای کاهش ترددهای غیر ضروری تبدیل شود، باعث شده تا مشکلات مردم مضاعف شود چرا که زیر ساختی برای انجام دورکاری وجود ندارد و این مسئله بیشتر مرخصی اجباری است تا دورکاری منجر به حل مشکل مردم!

حالا در چنین شرایطی فاطمه معتمد آریا به عنوان رییس انجمن بازیگران خانه سینما در نامه ای خطاب به دکتر زالی رییس ستاد کرونا استان تهران ضمن اشاره به بالا رفتن آمار مبتلایان و جانباختگان فیلم ها و سریال های در حال فیلم برداری، از وی خواسته تا تدابیری اتخاذ و ضمانت های اجرایی آن را نیز تامیین شود تا شرایط بهتری برای کار در این پروژه ها فراهم شود. موضوعی که دکتر زالی برایش همان فرمول همیشگی و تکراری را به کار گرفته و در نامه ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده حداقل به مدت دو هفته نسبت به تعلیق پروژه های در حال اجرا اقدام و شروع مجدد این پروژه ها نیز با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و نظارت دقیق بر آن ها انجام پذیرد؛ یعنی عملا چیزی را از وزیر خواسته که غیرممکن و نشدنی است!

احتمالا دکتر زالی با شرایط تولید در سینمای ایران و مسئله سرمایه آشنایی ندارد و قطعا پس از گذشت 9 ماه از همنشینی کرونا در کشورمان، راه حلی برای کنترل این بیماری در پشت صحنه فیلم ها پیدا نشده که همچنان توصیه ها شامل تعطیلی است والا اگر راه حل کنترل کرونا در پشت صحنه فیلم ها نیز مانند فروشگاه های زنجیره ای، سوپر مارکت ها و مکان های عمومی دیگر کشف می شد، انجمن بازیگران خانه سینما برای نگارش این نامه سنگ روی یخ نمی شد!

سینما مثبت آماده انعکاس دیدگاه های انجمن بازیگران سینما و وزارت بهداشت درباره این خبر است.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.