تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, تلویزیون
شماره : 7197
تاریخ : 21 مرداد, 1399 :: 23:13
عملیات انتحاری شاهرگ در حسینه جماران ناکام ماند؟

سینما مثبت: شب گذشته آخرین قسمت از سریال تلویزیونی شاهرگ از شبکه دو سیما پخش شد تا پرونده بمب دهم در این سریال بسته شود. برخی نشانه ها حکایت از احتمال جرح و تعدیل در قسمت پایانی این سریال دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری ـ تحلیلی سینما مثبت، این سریال که به کارگردانی سیدجلال دهقانی اشکذری و تهیه کنندگی محمد رضا شفیعی از شبکه دو سیما پخش شد، داستانی با موضوع بمب گذاری های منافقین در سال 1360 را روایت می کرد. گروهی متشکل از چند جوان به دنبال یافتن بمب هایی هستند که در نقاط مختلف کار گذاشته شده است. بمب گذاران حتی به مقر این گروه نیز نفوذ کرده و در آنجا نیز بمبی کار گذاشته اند که در نهایت به شهادت یکی از اعضای این گروه منجر می شود. نکته قابل تامل اینکه در طول قسمت های پایانی داستان، بارها و بارها از «بمب دهم» نام برده می شود و این مسئله فکر و ذهن این گروه را مشغول می کند و در نهایت مشخص می شود بمب دهم به دختری وصل شده که قرار است در دیدار عمومی با امام خمینی (ره) عملیاتی انتحاری انجام دهد. این عملیات انتحاری به نتیجه نمی رسد زیرا تیم امنیتی با شلیک یک تک تیرانداز، دختری که قرار است این عملیات را انجام دهد را می کشد و عملیات انجام نمی شود.

نکته قابل تامل اینکه آخرین قسمت شاهرگ قرار بود یکشنبه شب پخش شود اما بدون اعلام قبلی، قسمت ماقبل آن تکرار شد و قسمت آخر آن نیز با مدت زمانی حدودا سی دقیقه ای پخش شد و البته سرنوشت برخی شخصیت های داستان مانند همسر فریبا ( با بازی سام قریبیان) مشخص نشد. البته روایت داستانی که قرار است طی آن در حسینه جماران عملیات انتحاری شود، گذشته از میزان تطابق آن با واقعیت، حساسیت های فراوانی دارد که می تواند از دلایل سانسور احتمالی قسمت آخر سریال شاهرگ باشد.

درخصوص موضوع هایی از این دست معمولا اخباری منتشر نمی شود و گروه های سازنده نیز ترجیح می دهند به جای اظهار نظرهایی که فعالیت های آتی آن ها را به خطر می اندازد سکوت کنند اما سینمامثبت آماده انعکاس دیدگاه های اهالی تلویزیون درباره این مطلب است.

© 2020 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.