تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : رضا استادی
حوزه : اسلایدر, خبر
شماره : 10033
تاریخ : 1 اردیبهشت, 1401 :: 19:40
سالن‌های سینمای شهرستان به کمک رونق فیلم‌‌ها می‌آیند

سینما مثبت: علی سرتیپی سخنگوی شورای راهبردی اکران از آخرین مصوبات این شورا خبر داد و گفت: با توجه به پایین آمدن کف فروش فیلم‌های قدغن وگل بخودی، فیلمهای «لامینور» و «انفرادی» بترتیب در گروه سینمای کوروش و مگامال به نمایش در می‌آیند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی خبری- تحلیلی سینمامثبت،سالن نارنجی از مجموعه شهر آفتاب شیراز بعنوان سرگروه هشتم به جرگه سرگروه‌های سینمایی اضافه شد و این گروه از تاریخ ۷ اردیبهشت با نمایش فیلم «مغز استخوان» کار خود را آغاز خواهد کرد.سینمای هویزه مشهد نیز به جای سینمای بهمن تهران به عنوان سرگروه فعالیت خواهد کرد. با توجه به حضور دو سینمای مهم شهرستانها در کنار سینماهای شاخص تهران به عنوان سرگروه پیش بینی می‌شود اکران امسال با رونق همراه شود.

به گفته سرتیپی با توجه به کثرت فیلم‌های متقاضی اکران در سال جاری، پیشنهاد تداوم نمایش فیلم‌ها در سینماهای سرگروه از سوی صاحبان آثار پذیرفته نخواهد شد.

عضو شورای راهبردی اکران همچنین گفت:  برای امکان برنامه‌ریزی بهتر صاحبان فیلم ها، دفاتر پخش و سینماها بویژه سرگروه‌ها فیلم‌های: «بدون قرار قبلی»، «هناس»، «بازیوو» و «والدین امانتی»( در ژانر کودک ونوجوان)، «چند می‌گیری گریه کنی ۲»، «روز ششم»، «بی صدا حلزون»، «علفزار»، «طلاخون» و «تی تی» می‌توانند برای اکران ۲ عید فطر و نوروز با سرگروه‌ها مذاکره نمایند.

وی افزود: اما اگر فیلم دارای پروانه نمایش معتبر دیگری نیز؛ در این ایام بتواند با یکی از سرگروه‌های هشت گانه توافق نماید، می‌تواند درخواست خود را به شورای راهبردی و یا شورای صنفی جدید ارائه نماید.

سرتیپی اظهار داشت: بحث تعیین کف فروش جدید برای سرگروه‌ها با عنایت به قیمت جدید بلیط و ظرفیت‌های خوبی که سامانه سمفا در زمینه ارایه اطلاعات دقیق فروش و ضریب اشغال سینماها منتقل می‌نماید، با شیوه جدید و نزدیک به رعایت انصاف و عدالت بیشتری در جلسات بعدی پس از تصویب آیین نامه مصوب می‌شود.

© 2022 تمام حقوق این سایت برای سینما پلاس محفوظ می باشد.