به گزارش سوره سینما، داستان فیلم «نقطه زیر صفر» جوانی است که در جست و جوی زندگی بهتر به ترکیه رفته و سپس تصمیم می‌گیرد از راه دریایی خود را به یونان برساند اما با واژگون شدن قایق حامل مهاجران، به ترکیه بازگشته و با ته مانده پولی که داشته به ایران برمی گردد. او ناامید از اتفاق‌های تلخ زندگی، برای بازگشت دوباره به ترکیه و پیگیری نقشه مهاجرت نیاز به پول دارد و به همین دلیل نقشه‌ای خاص را برای کسب چند هزار دلار پول طراحی می‌کند.

استادی که از سال ۱۳۷۵ به عنوان روزنامه نگار و مدیر روابط عمومی در رسانه‌های مختلف فعالیت داشته درباره انگیزه خود از ساخت این فیلم می‌گوید: «مهاجرت یکی از مهم‌ترین مسائل دنیای امروز است که باعث بروز بحران‌های مختلف در سطح جهان شده و حتی در مواقعی مرزهای جغرافیایی کشورها را نیز تهدید کرده است. در این فیلم تلاش کردم بخشی از زندگی یکی از این مهاجران را به تصویر بکشم و بدون پیش داوری، قصه‌ای را روایت کنم.»

به گفته کارگردان نقطه زیر صفر، این فیلم اثری خیابانی است و بخش­های عمده­ای از داستان در فضای باز مقابل دوربین رفته است. فیلم جهت حضور در جشنواره فیلم کوتاه تهران به دفتر جشنواره ارائه شده و در خارج از کشور نیز در جشنواره‌های مختلف حضور خواهد داشت.

این فیلم در مدت زمان ۱۵ دقیقه با حضور «حمید ساسانی، فرانک جانباز و علی کبیری» در مقام بازیگر تولید شده است. «مهدی حیدری» مدیر فیلم برداری، «مازیار کبیری و آرمین تقوی زاد» تدوین گران، «محمد حسین ابراهیمی» طراحی و ترکیب صدا، «معین فتحی» ساخت موسیقی متن، «امیر حسین استادی» ترجمه، «سینا روح» طراح صحنه و لباس، «رسول آزاد» جلوه‌های ویژه تصویری، «مرتضی فتحی» طراح پوستر، «عارف محمد زاده و فرشته آزاد» مشاوران لهجه و زبان محلی، «نسرین دوخا» عکاس، «مرتضی فتحی» طراح پوستر، «آندیا حیدری» صدابردار، «مهدی ده نمکی» دستیار صداگذار و «علیرضا نکو لعل تک» به عنوان مدیر فنی استدیو در ساخت این فیلم حضور داشته‌اند.

رضا استادی به عنوان نویسنده و تهیه کننده این اثر از سال ۱۳۷۵ در عرصه مطبوعات فعالیت دارد و در کنار حضور در رسانه‌های مختلف به عنوان روزنامه نگار و سردبیر، مدیریت روابط عمومی پروژه‌های مختلف تلویزیونی همچون: تفنگ سرپر، مختارنامه، یوسف پیامبر، شهرآشوب، شوق پرواز، کلاه پهلوی و معمای شاه را به عهده داشته است. ساخت چند فیلم مستند، کوتاه و تبلیغاتی و همچنین انتشار دو رمان و یک مجموعه داستان از دیگر فعالیت‌های استادی در این عرصه است.